Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Krijo user te padukshem ne Windows

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 26
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Krijo user te padukshem ne Windows Empty Krijo user te padukshem ne Windows

  Mesazh nga v-KS Thu Aug 20, 2009 1:38 pm

  Sigurisht shume prej jush keni deshiruar te krijoni nje user te ri per te cilin akush mos ta dije qe egziston.

  Kjo mund te behet keshtu:

  Shkojme ne Regestriy Editor qe mund ta hapni nga Start>Run>regedit>OK

  Ne dritaren e hapur ne anen e majte shkoni ne :

  HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows NT>Current Version>Winlogon>SpecialAccounts>User List
  Tash ne hapsiren ne anen e djathe klikoni me tastin e djathe te mausit dhe shkoni New>DWORD Value

  E emroni saktesisht si eshte i emruar useri dhe klikoni 2 here mbi te ku do te jepni vleron numerike (0 apo 1),

  Nese deshironi qe te shfaqni userin ne logon screen jepni vleren 1.

  Nese deshironi te fshihni userin nga logon screen jepni vleren 0

   Ora është Mon Sep 25, 2023 3:29 pm