Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Si te ndryshojme IP i kompjuterit

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Si te ndryshojme IP i kompjuterit Empty Si te ndryshojme IP i kompjuterit

  Mesazh nga v-KS Thu Aug 20, 2009 1:57 pm

  ne kete tutorial do te ndryshojme IP i kompjuterit
  (ndryshimi i IP behet per shkaqe te ndryshme si fshehje per vendodhjen , per heqjen e banneve etj)

  01. klikojme te "Start"
  02. klikojme "Run"
  03. shkruajme "command" dhe enter ose ok
  04. na shfaqet nje tabele e MSDOS prompt
  05. shkruani fjalen ne kllapa (ipconfig /release) dhe enter
  06. shkruani exit dhe ok
  07. klikoni me te djathten ne "Network Places" ose "My Network Places"
  08. klikoni properties
  09. klikoni me te djathten tek "Local Area Connection" dhe me pas klikoni "properties"
  10. Dy-here klik ne "Internet Protocol (TCP/IP)" dhe zgjidhni "General"
  11. klikoni tek "Use the following IP address" under the "General"
  12. krijoni nje adrese IP te re .
  13. shtypni butoni -tab- dhe "Subnet Mask" do te plotesohet automatikisht.
  14. klikoni "Ok"
  15. perseri klikoni "Ok"
  (ju shfaqe perseri tabela e "Local Area Connection")
  15. Klikoni m ete djathten ne "Local Area Connection" dhe shkoni perseri Properties.
  16. klikoni tek "TCP/IP" opsionet
  17. kete here klikoni "Obtain an IP address automatically"
  19. klikoni ok dhe perseri klikoni ok
  20. Tani IP juaj u ndryshua

   Similar topics

   -

   Ora është Fri Aug 12, 2022 3:58 pm