Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Si ta kshyrim Nokia a esht original

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Si ta kshyrim Nokia a esht original Empty Si ta kshyrim Nokia a esht original

  Mesazh nga v-KS Thu Aug 20, 2009 1:40 pm

  Shtype kete kod ne telefon *#06# , pastaj do te shfaqet nje numer ne ekran :

  PSH. 123456789101112131415 , mbaje mend numrin e 7 dhe te 8.

  1.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 02 ose 20 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Emiratet e bashkuara Arabe.
  2.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 08 ose 80 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Gjermani.
  3.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 01 ose 10 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Finlande.
  4.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 13 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Azerbejxhan dhe eshte i demshem per shendetin tuaj.
  5.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 00 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte prodhim origjinal.

  Per telefonat Nokia 01 ose 10 eshte njejt si 00 pasi Finlanda eshte vendi i prodhimit te Nokia-s

   Ora është Fri Aug 12, 2022 2:45 pm