Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 26
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi Empty Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi

  Mesazh nga v-KS Thu Aug 20, 2009 2:05 pm

  1.Hapeni programin te cilin doni te shpejtoni
  dhe shtypeni CTRL - ALT - DELETE dhe do tju hapet
  Task Manager shkoni tek Tabi PROCESSES dhe p.sh ke hap Winampin dhe
  dhe do ta gjeni me emrin winamp.exe(demethene me prapashtese .exe) klikoni mbi te me te djathten e mausit
  dhe shkoni tek SET PRIORITY dhe zgjidhni HIGHT ose LOW i kuptoni kto ( me e shpejta dhe me e ngadalshmja) ka edhe opcione te tjera......ktu klikon njeret nga opcionet hapet njer dritare ku shkrun Warning ju klikoni OK

  Per te verejt ndryshimin do levizjani winampin neper desktop dhe do te shihni se
  sa shpejt do te leviz pa mos u bllokuar dhe gjithashtu hapet shpejt....................

   Ora është Mon Sep 25, 2023 3:58 pm