Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Hyni ne pc te ndokujt permes CMD

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Hyni ne pc te ndokujt permes CMD Empty Hyni ne pc te ndokujt permes CMD

  Mesazh nga v-KS Sat Jun 27, 2009 9:15 pm

  Hyn ne PC te dikujt permes CMD-se  Per te hy ne kompjuter te dikujt permes CMD-se ateher ju duhet me pas rrjetin LAN (Local Area Network), apo mund ta perdorni ne internet caffe.  Shko Start pastaj RUN aty shenojm cmd  Pastaj do u hapet nje dritare prompt  pastaj aty shenoni telnet dhe klikoni enter  pastaj shenoni shkronjen o dhe klikoni enter  posht saj e shenon keshtu http://10.52.58.210/c$ dhe klikoni enter (ju e ndryshoni iP-ne)  nese ai kompjuter eshte ndez ateher do del connecting.... dhe do qaseni dhe mund te shikoni ndonje folder sharing etj etj...met mira, pra ju e perdorni kete metod veq tek Ip-ja e jep Ip ndryshe met mira...


   Ora është Tue Aug 16, 2022 7:12 pm