Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Si te Rrisim Shpejtesin e Internetit Per 20 %

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Si te Rrisim Shpejtesin e Internetit Per 20 % Empty Si te Rrisim Shpejtesin e Internetit Per 20 %

  Mesazh nga v-KS Mon Jun 22, 2009 6:10 pm

  Si te rrisim shpejtsin e internetit per 20 %?

  Së pari e hapim komanderin "RUN",pasi që të hapet shkruani "gpedit.msc" pa thonjëza.

  Zgjedhim: Local Computer Policy pastaj Administrative Templates , Network , QoS Packet Scheduler dhe në fund Limit reservable bandwid  Pasi që të klikoni tek Limit reservable bandwidth hapet kjo dritare :  Kliko Enabled , tash Bandwidth limit(%) ndryshoje nga 20 në 0.  Dhe në fund kliko Apply dhe OK,tash gjithqa është në rregull, dhe interneti juaj është më I shpejtë për 20%.


   Ora është Fri Aug 12, 2022 3:42 pm