Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter Empty Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter

  Mesazh nga v-KS Mon Jun 22, 2009 6:05 pm

  Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter Menyra 3

  Code :

  Menyra më e lehtë sigurisht se është kjo..

  Per kete do të na duhet skripta 3d3dump.php marim prej www.3d3team.com/3d3dump.zipKodi:

  Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,

  Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm 3d3dump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)

  Editojm 3d3dump.php keshtu :  $db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"

  $db_name = '95372'; database name ketu

  $db_username = '95372'; username i Database

  $db_password = '010201'; password i Database  Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne SmartFtp)  Dhe pastaj kështu www.hostijuaj.com/dump/3d3dump.php  Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin )


   Ora është Fri Aug 12, 2022 3:55 pm