Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Disa sekrete qe ben telefoni juaj!

  avatar
  v-KS
  Administrator
  Administrator


  Age : 24
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Disa sekrete qe ben telefoni juaj! Empty Disa sekrete qe ben telefoni juaj!

  Mesazh nga v-KS Fri Jun 19, 2009 11:27 pm

  Disa sekrete qe ben telefoni juaj!  1-) Numri per ndihme ne cdo vend te botes eshte: 122

  Ky numer puno dhe kur telefoni eshte i bllokuar.

  Dhe kur nuk ka karte sim.

  Provojeni.  2-) Mbyllet makinen dhe harruat celesat brenda dhe je large shtepise?

  Duhet te marresh ne telefon dike ne shtepi qe ka celsa te dyte, ai duhet te afroje afer telefonit celulare control te celsava

  dhe ju duhet te afroni telefonin tuaj ke porta e makines menjehere do hapen siguresat.

  Kjo menyre ekziston dhe per bagazhin.

  Provojeni.  3-) Mbaron bateria e telefonit tuaj?

  Te gjithe telefonat kane nje rezerve rimbushje te baterise,

  Klikoni *3370# automatikisht do aktivizohet rezerva e baterise

  dhe do keni 50% rimbushje te baterise.

  Kur ju te rimbushni materine rezerva rimbushet automatikisht.  4-) Cfar beni kur ju vjedhin telefonin?

  Te gjitha pikeshitjet e mbajne te fshehte kete inf.

  Kur bleni nje telefon kerkoni te merrni dhe serial number te telefonit.

  Klikoni *#06# dhe shikoni serial number te telefonit ne ekran.

  Ky serial number i perket vetem telefonit tuaj, nuk eshte i ngjashem me asnje tjeter ne bote.

  Ruajeni diku, dhe nqs ju vjedhin telefonin ju duhet te merrin kompanine

  qe i perket telefoni juaj dhe te ju tregoni serial number te telefonit,

  ata kane mundesi te gjene telefoni kush e ka (por ne raste te tilla ata e bllokojne telefonin)

  Dhe po te nderrojne karte sim telefoni nuk punon me.

  Po te bejme te gjithe kete menyre vjedhja e telefonave nuk do vleje me!


   Ora është Fri Aug 12, 2022 2:48 pm