Lexo Rregullat e Forumit

  v-KS
  v-KS
  Administrator
  Administrator

  Age : 21
  Poenat : 2384
  Reputacioni : 32
  Numri i postimeve : 822

  Lexo Rregullat e Forumit Empty Lexo Rregullat e Forumit

  Mesazh nga v-KS prej Tue Jan 12, 2010 6:05 pm

  01- Fjalet banale, ofendimet visuale (pornografia) dhe ato orale (fyerjet) nuk lejohen...(nje veprim i tille i perseritur disa here mund te rezultoje ne ndalimin e hyrjes ne forum). Per tu shprehur me lirshem ju jepet mundesia te bisedoni ne forumin: Liria e fjales dhe e veprimit por pa cënuar dhe ofenduar të tjerët .

  02- Informacioni i dhene brenda ne forum i perket forumit dhe cdo anetar ka pergjegjesi mbi cka shkruhet nen emrin e tij ne forum.

  03- Postimi i scripteve te ndryshme dhe bashkangjitja e viruseve qe konsistojne ne demtimin e faqes eshte i palejueshem.

  04- Mbas rregistrimit nuk do te keni me mundesine qe te ndryshoni emrin tuaj, prandaj zgjidhni nje emer qe mund ta mbani pergjithmone ose per nje kohe te gjate.

  05- Moderatoret dhe Adminet kane te drejte qe te fshijne apo editojne mesazhet qe kane tipare kercenuese, sharese apo ofenduese.

  06- Emri qe ju do te zgjidhni per tu rregjistruar ne forum, duhet te jete i tille qe te mos permbaje fjale banale, ose qe shkaktojne tension, gjithashtu dhe fjale te tjera te cilat mund te krijojne keqkuptime si: administrator, moderator, supermoderator. Ne rast te tille emri do tju ndryshohet ose te fshihet.

  07- Gjuha zyrtare ne forum eshte shqipja letrare. Gjuhe te tjera nuk lejohen. Gjithashtu dialektet e tepruara jane te pamirepritura pasi krijojne veshtiresi midis anetareve te forumit.

  08- Rreklamat e gjera dhe te paautorizuara ne forum jane te ndaluara. Dicka e tille do te rezultoje ne fshirjen ose editimin e mesazhit.

  09- Anetaret duhet ti permbahen temave ku ato postojne. Ne rast te kundert postimet e tyre do te editohen ose do te fshihen.

  10- Forumi do te perdori cookies qe te ruaje informacionin ne komjuterin tuaj, dhe sa here te futeni ne forum te jeni te identifikuar. Ne rast se jeni identifikuar ne nje kompjuter tjeter, atehere mos harroni te beni dalje te emrit para se te largoheni, pasi persona te tjere mund te postojne nen emrin tend.

  11- Eshte e ndaluar qe mesazheve ti bashkangjiten figura, madhesia e te cilave do te prishi pamjen e forumit.

  12- Firma juaj (ne profil) nuk duhet te permbaje fjale ofenduese, sharese ose reklama te faqeve te tjera.

  13- Ndalohet rreptesisht veprimtarite ilegale dhe postimet e adresave qe kane te bejne me faqe hackers. Postimet me cracks dhe programe te jashteligjshme jane te patolerueshme.

  14- Pjesemarrja ne chatin e forumit tone kerkon nje sjellje serioze te anetareve, ku fyerjet personale, ofendimet dhe sherret e perseritura mund te rrezultojne ne paraljmerim dhe perjashtim nga forumi.

  15- Pranimi i te Drejtave te forumit.


  Rregjistrimi ne forum, do te thote se keni pranuar cdo rregull te mesiperm, prandaj nje veprim i tille kerkon nje pjesemarrje sa me dinjitoze.

   Ora është Mon Apr 22, 2019 3:19 pm